Zpracování masa je složitý proces, který zahrnuje mnoho fází a je základem pro řadu provozů včetně jatek, řezníků a maso-zpracovatelských provozů.

Jatka, řezníci a maso-zpracovatelské provozy

Jatka jsou zařízení, kde jsou zvířata poražena a rozdělena na části pro další zpracování. Často začátek celého řetězce zpracování masa, protože tady se rozhoduje, jaké části zvířete budou použity jako potravina a které budou dále zpracovány pro jiné využití.

Řezníci coby odborníci na zpracování masa porcují maso na menší části, připravují speciální řezy a obecně se starají o to, aby bylo maso připraveno k prodeji nebo dalšímu zpracování. Řezníci jsou zásadní hráči v řetězci dodavatelů masa.

Maso-zpracovatelské provozy se zabývají přípravou hotových masných produktů, jako jsou uzeniny, salámy, paštiky a další. V těchto provozech maso upravují, přidávají koření a další přísady, poté maso balí a připravují k distribuci.

Jednou z hlavních surovin, které jsou v těchto provozech často k dispozici, je syrový tuk. Jde o vedlejší produkt zpracování masa, který přitom může mít významnou hodnotu – tedy pokud je správně využit.

V Pepito hledáme jatka, řezníky a maso-zpracovatelské provozy, které mají zájem prodávat syrový tuk. Nabízíme férové ceny a zajištění pravidelných svozů dopravou v naší režii. Díky vlastnímu zařízení na zpracování tuků můžeme zaručit, že tuk bude řádně a efektivně zpracován a převeden na udržitelné produkty.

Zaujala vás možnost takové spolupráce? Ozvěte se nám – probereme vaše potřeby a nabídneme řešení, které bude pro vás nejlepší.

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.