O společnosti PEPITO

Jednou větou je PEPITO odborník na zpracování a využívání živočišných tuků. A kdybychom to měli říct v jednom odstavci? Jsme firma uprostřed malé evropské země, ale dovolujeme si myslet ve velkém – udržitelnost máme na paměti každý den. Jsme český zpracovatel vedlejších živočišných produktů kategorie 3. Zušlechťujeme je a přetváříme na kvalitní suroviny pro zákazníky z různých průmyslových odvětví, která jsou na první pohled velmi odlišná. Naším vstupem jsou organické materiály pocházející z potravinového řetězce, které často zůstávají nevyužité. U nás se z nich stává cenná komodita pro výrobce krmiv pro zvířata, hnojiva, kosmetiky, léčiv nebo maziv a paliv.

Výroba

Naše výroba se odehrává v moderním závodě v Nymburku, kde máme k ruce nejnovější technologie pro zpracování tuku. Využíváme podrobný proces zpracování: čištění → separace → tepelné zpracování → detailní kontrola kvality. 

  1. Startujeme odběrem syrových tuků od našich dodavatelů, kteří splňují parametry vedlejšího živočišného produktu kategorie 3.
  2. Abychom zajistili co nejvyšší kvalitu a bezpečnost, tyto tuky prochází procesem zpracování v souladu s certifikací HACCPISO 9001:2015
  3. Ve finále máme tuky připravené k odeslání našim odběratelům v odvětvích, jako je výroba mýdla, kosmetiky, krmiv pro psy a kočky nebo biopaliv. Pro ně přeměňujeme nevyužité tuky na cenné vstupní suroviny. 

Certifikace

Jsme držitelem certifikace ISO 9001:2015, která zaručuje kvalitní řízení procesů a průběžné zlepšování. Dodržujeme HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points), což nás zavazuje ke stálé kontrole rizik v naší výrobě. Obě certifikace potvrzují, že závazek k vysokým standardům kvality a bezpečnosti bereme vážně.

7 výhod Pepito

Expertíza a zkušenosti

Po 30 letech v oboru máme hluboké znalosti a dokonale vyladěné procesy.

Kvalita i bezpečnost

Certifikace ISO, HACCP a veterinární osvědčení zaručují vysoké standardy.

Flexibilita a ochota vyjít vstříc

Vyrábíme produkty podle specifických požadavků našich zákazníků.

Spolehlivost a rychlost

Efektivní doprava napříč Evropou – včetně naší vlastní dopravy.

Strategická poloha

Rychlé a bezpečné doručování z naší centrály přímo v srdci Evropy.

Dlouhodobé vztahy

Stavíme na silném partnerství, vážíme si dlouhodobých odběratelů i dodavatelů.

Ekologický přístup

Dle principů cirkulární ekonomiky přetváříme organické zbytky na užitečné suroviny.

 

Zaujali jsme vás? Chcete se dozvědět víc podrobností o výrobě, složení produktů nebo dopravě? Ozvěte se, jsme tu pro vás a těšíme se na spolupráci.

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.