Plstní sádlo – známé také jako plstní tuková tkáň, vnitřní sádlo nebo jednoduše plstě – je specifický druh vepřového tuku, který se nachází v dutině břišní v blízkosti bederní páteře prasete, kde jsou uloženy ledviny. Jedná se o tukovou tkáň uloženou na vnitřní straně břišní stěny prasete.

Toto specifické umístění plstního sádla je klíčové pro jeho charakteristické vlastnosti. Tuk chrání některé vnitřní orgány prasete (zejména ledviny) před fyzickými nárazy a poskytuje tepelnou izolaci. Tavením plstního tuku se získává velké množství kvalitního vepřového sádla.

Plstní sádlo má formu chuchvalců, které mají světlejší barvu a jsou měkčí než ostatní druhy tuku. Je známé svou vysokou výtěžností a kvalitou, a to z něj dělá cennou surovinu pro mnohé průmyslové výrobky.

Veškeré plstní sádlo, které odebíráme, musí splňovat parametry vedlejšího živočišného produktu kategorie 3. Tato klasifikace zaručuje, že všechny produkty splňují nezbytné hygienické a bezpečnostní normy a jsou vhodné pro další zpracování.

Jste dodavatel tohoto vepřového tuku a zaujali jsme vás? Spolupracujeme s dodavateli, kteří sdílejí naše hodnoty kvality a bezpečnosti. Neváhejte nás kontaktovat a probrat možnosti vzájemné spolupráce. Těšíme se na partnerství s vámi!

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.